Zwroty i reklamacje

1. Reklamacje 

Zgodnie z artykułem 6 regulaminu sklepu, opartym o ustawę  o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku, Klient ma prawo reklamować produkt gdy:

  • posiada wadę fizyczną, wada polega na niezgodności z umową;
  • nie posiada właściwości, które produkt powinien mieć ze względu na cel przeznaczenia;
  • nie nadaję się do celu, o którym Klient poinformował sklep przy zawarciu umowy, a sklep nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jego przeznaczenia;
  • został wydany w stanie niezupełnym, niezgodnym z opisem.

Reklamacje należy złożyć drogą mailową na adres: sklep@pakunek.com, wraz z podaniem danych osobowych oraz powodem reklamacji bądź uzupełnionym formularzem reklamacyjnym dostępnym pod regulaminem sklepu


W przypadku reklamacji Klient ma prawo złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny, odstąpieniu od umowy, bądź wymiany produktu na pozbawiony wad. Reklamacje zgłaszane przez Klienta będą rozpatrywane w terminie 14 dni od momentu zgłoszenia, brak oświadczenia w tym terminie oznacza uznanie roszczeń złożonych przez Klienta. Zwrot płatności Sklep dokonuje w taki sam sposób, jaki Klient użył podczas dokonywania płatności. W przypadku uznania reklamacji Sklep oferuję zamówienie firmy kurierskiej w celu odebrania produktu, jeżeli Klient wybrał inny sposób odesłania produktu, który jest droższy niż metoda oferowana przez Sklep, Sklep nie jest zobowiązany do zwrotu różnicy kosztów.

 

2. Odstąpienie od umowy (zwrot produktów)

W celu odstąpienia od umowy należy napisać maila podając swoje dane osobowe oraz wymienić zwracane produkty. Prosimy o kontakt pod adresem email: sklep@pakunek.com.


Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz. U. 2014 poz. 827), Klient ma prawo do zwrócenia zakupionych produktów w ciągu 14 dni od momentu, w którym wszedł w posiadanie rzeczy. Klient nie może odstąpić od umowy kiedy:

  • przedmiot jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb Klienta;
  • przedmiot posiada ślady powstałe w wyniku użytkowania Klienta;
  • przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
  • jeżeli produkt dostarczany jest w zapieczętowanym opakowaniu, który po otwarciu nie może być zwrócony ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

W przypadku odstąpienia od umowy Klient zobowiązany jest do zwrotu towaru na adres: ul. Centralna 53e, 86-031 Osielsko, nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Klientowi zwracane są wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym obejmujące  koszty dostarczenia rzeczy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sklep został poinformowany o decyzji Klienta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy ze Sklepem. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania zwracanego Towaru (rzeczy) lub do czasu dostarczenia dowodu odesłania tego towaru.